Anketa
Třídění odpadů
Třídíte odpad?
ANO, částečně
316316
316 hlasů
NE
4646
46 hlasů
ANO
314314
314 hlasů
Kontakty

Městský úřad Kopřivnice
odbor životního prostředí
Štefánikova 1163
742 21 Kopřivnice

e-mail:

tel: 556 879 786

kontakty na pracovníky

Sběr elektrozařízení a baterií

Vysloužilé a vyřazené domácí elektrospotřebiče již nejsou odpadem a nepatří do kontejneru na směsný komunální odpad!

Použité vyřazené elektrospotřebiče, nářadí a nástroje jako jsou pračky, myčky, chladničky, televize, zahradní sekačky či kuchyňské roboty již nejsou odpadem ale tzv. zpětně odebíraným elektrozařízením.
Občané je mohou zcela zdarma odevzdat na městském sběrném dvoře na ul. Panské v Kopřivnici, do červených kontejnerů anebo přímo v prodejnách „vyměnit starý za nový“ při nákupu modernějšího domácího pomocníka.
Zpětně odebraný výrobek se stává odpadem až ve chvíli předání osobě oprávněné k jeho využití nebo odstranění, tedy do rukou specializované recyklační firmy.

Sběr baterií

Od roku 2004 město Kopřivnice ve spolupráci se společností ECOBAT zajišťuje zpětný odběr použitých přenosných baterií bez ohledu na značku nebo elektrochemický typ. V Kopřivnici jsou tyto baterie sbírány do 27 sběrných boxů o objemu 9 l, které jsou umístěny ve všech mateřských školách, na základních školách (mimo ZŠ E. Zátopka, ZŠ Lubina), dále v Dětském centru, Klubu kamarád, v Kulturním domě Kopřivnice, ve společnosti SLUMEKO, s.r.o. a v budově Městského úřadu.

Kromě výše uvedených objektů jsou v Kopřivnici zřízena společností ECOBAT s. r. o. i další místa zpětného odběru použitých baterií, kterými jsou především maloobchodní řetězce s prodejem těchto baterií, sběrný dvůr apod..


Sbírají se:

  • veškeré tzv. suché baterie nebo akumulátory do hmotnosti 750 g – knoflíkové články,
  • mikrotužkové a tužkové baterie,
  • monočlánky,
  • ploché baterie,
  • 9V hranaté baterie,
  • akumulátory do mobilních telefonů, notebooků nebo ručního nářadí.


Sesbírané použité baterie jsou shromažďovány v centrálním skladu na okrese Kladno, prozatím ručně tříděny dle jejich elektrochemických vlastností. Baterie s obsahem rtuti a stříbra jsou zpracovávány v recyklačních zařízeních v ČR, NiCd a NiMH akumulátory jsou vyváženy do zahraničních zpracovatelských závodů a zbývající část je odstraňována v souladu s českou legislativou.

Bezpečnostní pravidla při sběru baterií


Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Přihlásit
Registrovat
Diskuze
Vaše komentáře
Nic nového.
Akce